Dzisiaj jest

wtorek,
23 lipca 2024

(205. dzień roku)

Sakramenty

Msze św.:

Niedziela

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00

Poniedziałek - sobota

6:30, 7:00 i 17:30

 

Spowiedź:

Niedziela:

Podczas Mszy św.

Poniedziałek - Sobota:

rano podczas Mszy św.

wieczorem pół godz. przed Mszą św.

i podczas Mszy św.

Uroczystości i święta:

podczas Mszy św.

Wyszukiwanie

Święta

Wtorek, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy

Skrzynka intencji

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
628856

 

 

 

Ogłoszenia

XVI Niedziela Zwykła 

22 VII 24r.

 

 

1.  Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykła. Dziś w po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy.

2.  Dziś wieczorem w Sanktuarium sw. M Magdaleny Msza św. za zmarłych spoczywających na cmentarzu p.ul.Krzeszowskiej – godz.18.00.

3.  Jutro uroczystość ku czci św. M Magdaleny w Jej Biłgorajskim Sanktuarium. Suma odpustowa o godz.12.00 – jesteśmy tam zaproszeni.

4.  We wtorek, 23 lipca, święto św. Brygidy, patronki Europy.

5.  W środę zapraszamy na Nowennę do MB NP( godz.17.15) a następnie Msze św. zbiorową, możemy dołączyć swoje intencje.

6.  We czwartek 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła. Czcimy również św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Za tydzień zbiórka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy – MIVA Polska.

7.  W piątek, 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Jest to równocześnie dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i dziadków.

8.  Rodziców modlących się w Różach Różańcowych za swoje dzieci, zapraszamy w piątek na Msze św. o godz.18.30 – następnie różaniec. Można dołączyć do kolejnej Róży .

9.  Dziękujemy za ofiary indywidualne ;jak też dzisiejsze  zebrane jako inwestycyjne.

10.                 Zachęcamy do lektury prasy katolickiej .

OGŁOSZENIA

XV Niedziela Zwykła

14.07.24r.

 

1.          Przeżywamy XV niedzielę zwykła, dziękując za czas wakacyjny pamiętajmy w modlitwie prosząc o dar pokoju i łaski potrzebne na czas zbioru plonów.

2.          We wtorek  uroczystości odpustowe MB Szkaplerznej w Jej Sanktuarium w Tomaszowie Lubelskim. W naszej parafii we wtorek  po Mszy św. o godz. 17.30 będzie można przyjąć szkaplerz.

3.          W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa – można dołączyć swoją okazjonalną intencje.

4.          W przyszła niedzielę z racji na bliskość dnia św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów. Po wspólnej modlitwie w kościele poświecenie będzie wzdłuż parkingów p. ul Ogrodowej po każdej Mszy św.

5.          26 VII będzie spotkanie róż różańcowych rodziców modlących się za dzieci; dodatkowa  Msza św. o godz.18.30, następnie różaniec. – Powstaje nowa Róża, można dołączyć – informacje w zakrystii.

6.          Za tydzień taca na inwestycje.

7.          Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

Ogłoszenia

XIV Niedziela Zwykła

07.07.24r.

 

1.      Świętujemy XIV niedziele zwykła. Pozdrawiamy obecnego wśród nas alumna. Jest dla nas znakiem łaski powołania kapłańskiego i zachęty do modlitwy o powołania do kapłaństwa. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary które przeznaczamy dla WSD.

2.      Dziś pierwsza niedziela mca; po Mszy o godz.11.30 wystawienie N S i zmiana tajemnic różańcowych.

3.      Jutro patronuje nam św. Jan z Dukli, w  czwartek sw. Benedykt, patron Europy a w sobotę święci pustelnicy Andrzej, Świerad i Benedykt.

4.      W środę Nowenna do M B Nieustającej Pomocy (g.17.15) ,następnie Msza św. zbiorowa gdzie możemy włączyć swoje intencje.

5.      W sobotę dzień fatimski. O godz.17.00 różaniec a po Mszy św. procesja fatimska.

6.      26 VII będzie spotkanie róż różańcowych rodziców modlących się za dzieci; dodatkowa  Msza św. o godz.18.30, następnie różaniec. – Powstaje nowa Róża, można dołączyć – informacje w zakrystii.

7.      W dniach 2-3 sierpnia na zalewem w Biłgoraju odbędzie się wydarzenie pod nazwą: "Na Fali Nadziei - Razem Przeciwko Nowotworom" . Szczegóły na plakacie w gablocie.

8.      Dziękujemy za ofiary na kościół.

9.      Zachęcamy do lektury prasy.

Ogłoszenia

XIII Niedziela Zwykła.

30.06.2024r.

 

 

1.      Przezywamy XIII niedziele zwykła. Gościmy dziś Ojca Misjonarza pracującego w Afryce. Dziękujemy za wygłoszone Słowo. Wychodząc z kościoła, ofiarą złożoną do puszki możemy wesprzeć jego prace misyjną.

2.      Przed nami doroczny odpust Matki Bożej Jagodnej -  Pani Roztocza w Sanktuarium Diecezjalnym w Krasnobrodzie. Dziś po Mszy św. o godz.11.30 wyruszy piesza pielgrzymka do Krasnobrodu.

3.      Jutro w Krasnobrodzie o godz. 21.00 tradycyjna procesja różańcowa .We wtorek suma odpustowa o godz. 12.00.

4.      W środę, 3 lipca, święto Świętego Tomasza Apostoła.

5.      W czwartek, 4 lipca, przypada 26 rocznica święceń biskupich bpa Mariusza Leszczyńskiego.

6.      Przed nami pierwszy piątek m-ca. Msze św. tradycyjnie 6.30;7.00; 16.00, 17.30.  Spowiedź 30 minut wcześniej.

7.       Adoracja całonocna w piątek :  do 19.00 zapraszamy Akcje Katolicką, następnie Domowy Kościół do 20.30, i do godz. 22.00 Przyjaciół Oblubieńca. Godziny Adoracji  po 22.00 prosimy rozplanować indywidualnie.

8.      W sobotę, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Święto patronalne Apostolstwa Chorych.

9.      W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca. Prosimy zgłaszać adresy chorych, których chcemy odwiedzić w sobotę od godz.8.00. Adoracja pierwszosobotnia do godz.20.00.

10.  Za tydzień taca na WSD.

11.   Dziękujemy za ofiary na utrzymanie parafii.

12.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

OGŁOSZENIA

XII Niedziela Zwykła

23 VI 2024r.

 

1.      Przeżywamy XII Niedzielę Zwykła – Pamiętamy dziś w modlitwie szczególnie o Ojcach.

2.       Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dzień imienin pierwszego Pasterza naszej Diecezji.

3.      W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza św. zbiorowa.(godz.17.30)

4.      W sobotę Uroczystość św. AP. Piotra i Pawła. Msze sw. 6.30; 7.00;10.00;17,30. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.11.30 wyruszy piesza pielgrzymka do Krasnobrodu.

6.      Za tydzień będziemy gościli Ojca Misjonarza pracującego w Afryce. Ojciec będzie głosił Słowo Boże. Będziemy też mogli wesprzeć jego pracę misyjną przez ofiarę złożoną do puszki.

7.      Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

8.      Dziękujemy za ofiary.

OGŁOSZENIA

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

16 czerwca 2024

 

1.  Dziś w ramach akcji Pola Nadziei wspieramy modlitwą i ofiarą Hospicjum Santa Gala w Łabuńkach. Dziękujemy Ojcu za posługę Słowa, uczniom szkoły podstawowej Nr 5 za przygotowanie zbiórki.

2.  Dziś Nabożeństwo Czerwcowe o godz.15.40.

3.  Dziś na Mszy św. o godz.16.00 ks. Biskup Mariusz Leszczyński udzieli sakramentu bierzmowania.

4.  Przed nami ostatni tydzień roku szkolnego – zachęcamy uczniów do spowiedzi by w pełni uczestniczyć w Mszy sw. dziękczynnej za miniony rok szkolny.

5.  W środę Msza św. zbiorowa do MB Nieustającej Pomocy.

6.  W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza sw. dla szkoły podstawowej o godz.8.00 natomiast LO zapraszamy na godz.9.00.

7.  W tym roku przypada 80 ta Rocznica Bitwy Partyzanckiej pod Osuchami. Upamiętnią ja ogólnopolskie uroczystości, które będą miały miejsce w przyszła niedzielę w Osuchach – obok cmentarza partyzanckiego. Rozpoczęcie o godz. 9.45. Msza św.10.20. Następnie inscenizacja historyczna. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

8.  Przypominamy zaproszenie na pieszą pielgrzymkę do Krasnobrodu. Pielgrzymka wyruszy w niedziele 30 czerwca po Mszy o godz.11.30. Możliwość noclegu w Tereszpolu- lub nocleg w domu i powrót na drugi etap. Wszystkich planujących nocleg na trasie prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

9.  Dziękujemy za ofiary dziś zebrane z przeznaczeniem na inwestycje parafialne.  Dziękujemy za ofiary indywidualne.

10.                 Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

OGŁOSZENIA

X Niedziela Zwykła

09.06.24r.

 

1.      Świętujemy X niedzielę zwykła.

2.      W środę o godz.17.30 – sprawujemy Mszę św. Zbiorową do M B Nieustającej Pomocy.

3.      W czwartek oddajemy cześć św. Antoniemu. Uroczystości w sanktuarium w Radecznicy- 360 lat objawień św. Antoniego. Jesteśmy tam zaproszeni. Szczegółowy program w gablocie.

4.      W czwartek Dzień Fatimski. Zapraszamy o godz.17.00 na różaniec – po Mszy. Św.. Procesja Fatimska.

5.      W najbliższym tygodniu młodzież już bezpośrednio przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: przygotowanie liturgii w środę i piątek po Mszy św. wieczorowej; spowiedź w piątek o godz.17.00.

6.      W przyszła niedzielę Słowo Boże głosi Ojciec z hospicjum Santa Gala w Łabuńkach. Po Mszy św. uczniowie szkoły nr.5 będą kwestować na rzecz podopiecznych tego ośrodka.

7.      Za tydzień na Mszy św. o godz.16.00 ks. Bp udzieli sakramentu bierzmowania.

8.      W przyszła niedzielę w Górecku Kościelnym kolejny Exodus Rodzin. Spotkanie rozpocznie Eucharystia o godz.12.00; następnie konferencja, koncert, atrakcje dla dzieci.

9.      Zbliża się lipiec, który rozpoczyna uroczysty odpust w Sanktuarium Diecezjalnym w Krasnobrodzie. Już teraz zapraszamy na piesza pielgrzymkę, która wyruszy 30 czerwca po Mszy św. o godz.11.30.

10.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

Za tydzień już III nd. mca.- ofiary przeznaczamy na inwestycje.

Ogłoszenia

IX Niedziela Zwykła

02.06.24r.

 

1.      Trwamy w Oktawie uroczystości Bożego Ciała. Dziś o 15.30 zmiana tajemnic różańcowych i procesja - w trakcie będziemy się modlić Litanią do NSPJ. W dni powszednie po Mszy wieczorowej.

2.      W czwartek uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy: wokół kościoła. Poświęcenie tzw. wianeczków. Liturgia rozpocznie się o godz.17.30. Prosimy o przygotowanie ołtarzy; 1 ołtarz – rodzice dzieci pierwszokomunijnych; 2 ołtarz rodzice dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św.; 3 ołtarz wspólnota Przyjaciół Oblubieńca  i 4 ołtarz Domowy Kościół. Przypominamy ze ołtarze są

kompletne a prośba o przygotowanie dotyczy montażu, zadbania o dekoracje i konieczną oprawę ołtarza. Jest to pierwszy czwartek mca.

3.      W piątek,  w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek Mszy św. w piątek jest następujący; 6.30, 7.00.00, 16.00 I 17.30. Litania do NSPJ w piątek po Mszy o godz.17.15.

4.      Najbliższy uroczysty piątek jest pierwszym piątkiem mca. Spowiedź 30 minut przed Mszą św.

5.      W tym dniu uczestniczymy też w Jerychu miedzyparafialnym; organizowanym przez Legion Maryi. Porządek adoracji  został rozplanowany przez Legion. Jest wywieszony w gablocie. Prosimy animatorów odpowiedzialnych za wspólnoty o zapoznanie się i przekazanie swoim wspólnotom.

6.      Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

7.      Dziękujemy za ofiary indywidualne.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA  Trójca św. 26.05.24r.

1.      Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. wielkanocnej. Dziś na Mszy św. o godz.11.30 uroczystość komunii św., rocznicowej. O godz. 15.00 – Koronka do BM i Majówka – pożegnanie M B Odwachowskiej. Spotkanie p.bierzmowaniem.

2.      Dzisiejszy dzień to uroczystość odpustowa w Parafii Trójcy św. i WNM. Suma o godz.12.30.

3.      W czwartek Boże Ciało. Msze św. będą sprawowane wg. następującego porządku:

7.00; 8.30;10.00 i 16.00.

4.      Uroczysta procesja wyruszy po Mszy św. o godz.10.00. Trasa procesji tradycyjnie prowadzi ulicami: Kościuszki; Nadstawna; Wacek- Wasilewskiej; Kościuszki.

5.      Ołtarze przygotowujemy w następującym porządku:

I.        Mieszkańcy bloku Kościuszki 30

II.      Mieszkańcy bloku Nadstawna 56 klatka 5 i 6

III.   do przygotowania zapraszamy mieszkańców bloków Nadstawna 9,11,42

IV.   Mieszkańcy ul. Wacek – Wasilewskiej

V.      Konstrukcje ołtarzy są nowe i przygotowane , są też tła, blaty  i obrusy, ale wymaga to wcześniejszego zaplanowania. Spotkanie w celu rozeznania i omówienia szczegółów będzie jutro po Mszy wieczorowej. Zapraszamy po dwoje przedstawicieli od każdego ołtarza, tak by rozeznać sprawy techniczne i dekoracyjne. O przygotowanie dekoracji prosimy wg. formalnie wyznaczonego porządku, ale zapraszamy też wszystkich chętnych, którym daje to radość, i osobisty udział w pięknym misterium Bożego Ciała . W czasach gdy jak słyszymy ustawowo zakazuje się umieszczania symboli religijnych w przestrzeni publicznej , nasze zaangażowanie ma szczególne znaczenie. A obojętność jest znakiem przyzwolenia .Co do szczegółów przygotowań, to prosimy o kontakt z p. Kościelnym.

6.      Do oprawy procesji zapraszamy: dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, dziewczynki do sypania kwiatów ; chłopców do niesienia szarf od chorągwi. Do niesienia chorągwi feretronów i sztandarów , figury M Bożej Fatimskiej zapraszamy Legion Maryi, Przyjaciół Oblubieńca, Domowy Kościół, oraz Koła Żywego Różańca. – szczegóły u p. Kościelnego.

7.      Po procesji młodzież oazowa zaprasza nas na pyszne ciastko – będzie okazja wesprzeć ich przed wyjazdem na wakacyjne rekolekcje.

8.      Boże Ciało rozpoczyna uroczystą oktawę, kiedy to od piątku będzie codzienna procesja wokół kościoła i będziemy się modlić litanią do NSPJ.

9.      W piątek w Krasnobrodzkim Sanktuarium tradycyjnie będzie Diecezjalny Dzień Chorego. Jest organizowany wyjazd autokarowy . Pielgrzymka wyruszy wpiatek o godz.9.00. Powrót o godz.15.00. Zapisy od jutra do środy ; w sklepiku p.ul. Ogrodowej. Wyjazd organizuje Legion Maryi.

10.  W sobotę pierwsza sobota mca. Prosimy o zgłaszanie chorych – odwiedziny w sobotę od.8.00. Adoracja pierwszosobotnia do godz.20.00.

11.  W sobotę zaczynamy miesiąc NSPJ. Codziennie modlimy się Litanią do NSPJ. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz.15.30 – następnie nabożeństwo czerwcowe.

12.    Zapraszamy do lektury prasy.

13.  Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii.

OGŁOSZENIA - ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO - 19.05.24r.

1.      Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy Bogu za czas Misji Św. ,którym wypowiadamy dziękczynienie za dar Parafii, w 40 rocznice jej istnienia.

2.      Dziś uroczysta suma, pod przewodnictwem Pasterza, o godz.12.00. Nie będzie Mszy św. o godz.13.00. Majówka o godz.15.40.

3.      Po Mszy św. (10.00 ; 12.00) młodzież zaprasza nas na ciastko.

4.      Jutro  poniedziałek, 20 maja, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy świętych godz. 6.30; 10.00; 16.00 i 17.30. (majówka 17.15)

5.      Jutro na Mszy świętej o godz.17.30 będą się modlić kapłani związani z naszą parafia – przewodniczy x. Rafał Muda.

6.      Zwieńczeniem naszego świętowania będzie Wieczór Uwielbienia, który wraz ze wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca poprowadzi Witek Wilk – świecki ewangelizator. Zapraszamy jutro o godz.18.30.

7.      W czwartek, 23 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień szczególnej modlitwy wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. W modlitwie pamiętajmy o diakonach i klerykach naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

8.      W sobotę, 25 maja, w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu.

9.      W ramach przygotowań do 25-tej rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Odwachowskiej z Zamojskiej Katedry, od 4 maja br. odbywa się peregrynacja kopii obrazu w parafiach naszej diecezji. Naszą parafię Matka Boża odwiedzi w najbliższą sobotę i niedzielę. Zapraszamy w sobotę na godz. 17:00; uroczyste przywitanie Obrazu – wysłuchamy też krótkiej historii- i zaśpiewmy Litanie Loretańską. Następnie (godz.17.30) będzie Msza św. i do godziny 21:00 będzie czuwanie modlitewne.

10.  Program czuwania : od 18.30 czas na prywatną modlitwę, o 19.00 Nieszpory (prowadzi Domowy Kościół); czas na prywatną modlitwę i o godz. 20.00; „Majowe śpiewanie u Matki” – modlitwa piesnią (prowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca). O 20.30 śpiewem „Bogurodzicy” rozpoczniemy Apel Jasnogórski.

11.  W niedziele o godz. 6.30 będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; oraz przed każdą Mszą będziemy modlić się na różańcu . Odmówimy cały różaniec. Od godziny 14.00 Adoracja Legionu Maryji; o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia , Nabożeństwo Majowe i przekazanie Obrazu do Parafii w Majdanie Starym. W niedziele obchodzimy Dzień Matki. Oczytajmy wiec szczególną wymowę Obecnosći  Matki Bożej Odwachowskiej.

12.  W najbliższą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. W naszej parafii komunia rocznicowa – o godz.11.30. Jest to okazja do spotkania dzieci z Matką Boża Odwachowską.

13.   Za tydzień, w niedzielę, 26 maja, spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Zapraszamy młodzież na godz.15.00. Razem pożegnamy Matkę Bożą, następnie konferencja i Msza św. o godz.16.00.

14.  Za tydzień odpust w sąsiedniej parafii – jesteśmy tam zaproszeni. Msza na cmentarzu –Lapidarium – sobota  o godz.18.00. ( w razie deszczu w kościele Wniebowzięcia)

15.   Za tydzień zebrane ofiary przeznaczamy na budownictwo sakralne.

16.  Dziękujemy za dzisiejsze ofiary które przeznaczamy na planowane prace remontowe.

17.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

OGŁOSZENIEA

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

12.05.24r.

1.  Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii Pierwsza Komunia Święta. Zmieniony porządek Mszy św.: godz. 7.00; 8.30; 10.00; 12.00; 16.00 Nie będzie Mszy o godz.13.00. Komunia będzie w dwu grupach: pierwsza na Mszy św. o godz.10.00 druga na Mszy św. o godz.12.00. Dzieci z rodzicami będą świętowały biały tydzień dziękując za dar Eucharystii.

2.  Jutro Dzień Fatimski. Zapraszamy o 17.00 na różaniec a następnie Msza św. i procesja ze śpiewem Litanii Loretańskiej.

3.  Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w środę o godz. 18.15.

4.  W czwartek św. Andrzeja Boboli - rozpoczynamy Renowacje Misji i świętowanie dziękczynienia za 40 lat naszej parafii.

1.  Porządek misyjny Mszy świętych 6.30; 10.00; 16.00 (zapraszamy dzieci) i 17.30. Misyjny Apel – godz.20.30.

2.  W czwartek o 17.30 Msza święta odpustowa ku czci śa.. Andrzeja Boboli – procesja Eucharystyczna.

3.  W sobotę o godz.18.30 uroczysta Wigilia Pentekostalna z odnowieniem świadomości bierzmowania. Tak jak w Wielka Sobotę, gdy odnawialiśmy chrzest; przynosimy świece.

4.  Za tydzień Zesłanie Ducha Świętego. – za tydzień nie będzie Mszy św. o godz.13.00.

5.  W dniu, który zrodził Kościół, jako wspólnotę uczniów Chrystusa, chcemy wypowiedzieć dziękczynienie za 40 lat istnienia naszej parafii. Zapraszamy serdecznie na uroczystą sumę o godz.12.00. Dziękczynieniu będzie przewodniczył Pasterz Naszej Diecezji, który kończąc Misje dokona Aktu Zawierzenia Parafii. Msze św. zakończy procesja dziękczynną wokół kościoła. Chcemy tą rocznice świętować razem z przedstawicielami władz samorządowych; szkół i instytucji naszej społeczności.

6.  Tajemnice 50-tnicy świętujemy przez dwa dni. W poniedziałek 20 maja - Matki Kościoła- porządek będzie świąteczny. Chcemy wieczorem zwieńczyć nasze dziękczynienie uwielbieniem ze szczególnymi gośćmi. Ufamy, że będzie z nami mógł być ks. Marian Goral- pierwszy proboszcz (16.00) i świecki ewangelizator Witek Wilk, który po Mszy o 17.30 Poprowadzi wieczór uwielbienia. Nazwiemy ten czas Wieczorem Świadków.

7.  W sobotę 25 maja do naszej parafii przywędruje kopia obrazu MB Odwachowskiej; w 25 rocznice jej koronacji. Będzie z nami w niedziele 26 maja.

8.  Komunia rocznicowa będzie 26 maja o godz.11.30. O terminach próby, dzieci otrzymają informacje na katechezie.

 

Ogłoszenia

VI Nd. Wielkanocy

05.05.2024r.

1.      Przeżywamy kolejną niedzielą wielkanocną. Wspólnota naszej parafii jest dziś ubogacona obecnością alumna, który jest znakiem łączności duchowej z WSD. Dziękujemy za ofiary złożone na tace z przeznaczeniem dla WSD.

2.      Dziś pierwsza niedziela mca. Wystawienie NS, zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo majowe o godz.15.30.

3.      Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz.17.15 a w niedziele 15.40.

4.       W środę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5.      Jako że uroczystość przypada w środę; wieczorowa Msza św. jest intencją zbiorową– można w ten uroczysty dzień w eucharystie włączyć swoje intencje.

6.      W piątek spowiedź przed uroczystością pierwszej komunii św. Pierwszą grupę zapraszamy o godz.16.00 – druga grupa o godz.16.45.

7.      W przyszłą niedzielę obchodzimy Wniebowstąpienie Pańskie.

8.      Za tydzień, w niedzielę, uroczystość pierwszej komunii św. Zmieniony porządek Mszy św.: godz. 7.00; 8.30; 10.00; 12.00; 16.00 Nie będzie Mszy o godz.13.00. Komunia będzie w dwu grupach: pierwsza na Mszy św. o godz.10.00 druga na Mszy św. o godz.12.00. Prosimy o roztropne wybranie odpowiedniej dla siebie godziny Mszy św. tak by zapewnić dzieciom i ich bliskim piękne przeżycie tak ważnej niedzieli.

9.      Ostatnie spotkanie rodziców młodzieży p. bierzmowaniem będzie 15 maja (środa) o 18.15 w sali.

10.  Odpust ku czci św. A. Boboli będzie 16 maja – w tym dniu rozpoczniemy renowacje Misji Świętych.

11.  W zesłanie Ducha św. (19 maja) będziemy świętowali dziękczynienie za 40 lat naszej Parafii. Suma będzie o 12.00 – nie będzie Mszy św. o godz.13.00. Prosimy o kontakt rodzinę, która 19 maja, zamówiła intencje na godz.13.00.

12.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13.  Dziękujemy za ofiary indywidualne na potrzeby parafii.

Ogłoszenia

28 kwietnia 2024r.

V Niedziela Wielkanocna

1.      Przezywamy uroczystość odpustową. Dziękujemy o. Przemysławowi za obecność i posługę Słowa. Przypominamy, dziś nie ma Mszy św. o godz.13.00.

2.      We wtorek Dzień Imienin Pasterza naszej diecezji – pamiętajmy w modlitwie.

3.      Rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym – majówka o godz.17,15.

4.      Jako że 1 maja przypada w środę – na nowennę zapraszamy o 17.00 – następnie pierwsza majówka i Msza św. Zbiorowa.

5.      W czwartek Dzień Flagi – pamiętajmy o symbolach narodowych.

6.      W piatek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w następującym porządku : 7.00;8.30;10.00;11.30;16.00. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedż 30 minut wcześniej.

7.      Adoracja nocna w pierwszy piątek rozpocznie się po Mszy św. o godz.16.00; Zapraszamy: Akcje Katolicką do godz.19.00; następnie Domowy Kosciól i od godz. 20.30 Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca . Po godz.22.00 prosimy o rozpisanie poszczególnych godzin, tak by była pewność, że zawsze ktoś czuwa.

8.      W sobotę od godz.8.00 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłoszenia adresów.

9.      Adoracja pierwszosobotnia do godziny 20.00.

10.  Przed nami pierwsza niedziela mca. Wystawienie NS , nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych o godz.15.30.

11.  Za tydzień w niedzielę, 5 maja, taca na WSD.

12.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

OGŁOSZENIA

IV Niedziela Wielkanocy

21 IV 2024 r.

1.      W dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza w Kościele odchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się również Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.

2.      We wtorek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3.      We wtorek, w Szkole Podstawowej Nr 5 będzie miał miejsce VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Biblijnej. Konkurs rozpocznie Msza św. o godz.9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i życzymy wszelkich sukcesów.

4.      W czwartek, 25 kwietnia, święto św. Marka Ewangelisty.

5.      W piątek spotkanie formacyjno organizacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Zapraszamy na godz.18.00 do Sali Duszpasterskiej.

6.      W sobotę na cmentarzu p. ul. Lubelskiej – zapraszamy na różaniec z wypominkami, który rozpocznie się o godz.17.30. Msza św. o godz.18.00.

7.      Za tydzień będziemy obchodzili odpust parafialny ku czci św. Jerzego. Suma odpustowa o godz.12.00. Uroczystościom przewodniczy i Słowo wygłosi znany nam o Przemysław. Będzie to tez zaproszenie do renowacji Misji i dziękczynienia za 40 lat naszej parafii.

8.      Uwaga! Z racji na uroczystości odpustowe nie będzie Mszy o godz.13.00.

9.      Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma swoje spotkanie w przyszłą niedziele po Mszy o godz.16.00.

10.  Przypominamy uroczystość Pierwszej Komunii Św. będzie 12 maja, komunia rocznicowa 26 maja, bierzmowanie 16 czerwca.

11.  Dziękujemy za ofiary bezimienne.

12.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna

14.04.2024r.

1.      Dzisiejszą niedziela jest niedzielą biblijną i rozpoczyna Tydzień Biblijny . Również dziś jednoczymy się w modlitwie o ochronę życia osób nienarodzonych.

2.      Dziś na Mszy św. o godzinie 16.00 będziemy się modlić za Ofiary Zbrodni Katyńskiej. To spotkanie modlitewne jest znakiem włączenia się naszej lokalnej społeczności w obchody dnia pamięci o tej szczególnej karcie naszej historii.

3.      Do środowej Mszy św. która o 17.30 odprawiamy jako zbiorowa możemy dołączać intencje o których sobie przypominamy, czy czasami los je wyznacza a nie ma już możliwości by odprawić jako osobna Msze św.

4.      W piątek przypada 1 rocznica śmierci ks. Stanisława. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 17.30.

5.      W sobotę Legion Maryi świętuje ACIES. Jest to doroczna uroczystość – największe święto legionistów . Msza św. o godz.10.30.

6.      W sobotę, w kościele parafialnym w Górecku Kościelnym z inicjatywy duszpasterstwa osób niepełnosprawnych będzie Msza św. za śp. Ks. Stanisława. Jesteśmy tam zaproszeni na godz.12.00.

7.      Za dwa tygodnie 27 IV będzie Msza św. na cmentarzu . Uroczystość odpustowa ku czci św. Jerzego będziemy obchodzić 28 kwietnia.

8.      Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

9.      Dziękujemy za złożone ofiary.

Niedziela Bożego Miłosierdzia

Ogłoszenia

Boże Miłosierdzie

07 IV 2024r.

 

1.      Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca też Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na „Fundusz Caritas”. Zbiórkę przeprowadzi szkolne koło Caritas – SP Nr.5 i wolontariusze LO im. ONZ. Dziś uroczystość odpustowa w parafii Harasiuki.

2.      Dziś pierwsza niedziela mca. Po Mszy św. o godz.11.30 adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.

3.      Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w następującym porządku : godz.6.30 ; 10.00;16.00;17.30.

4.      Zwiastowanie Pańskie to Dzień Świętości Życia – na Mszy św. o godz.17.30 będzie można podjąć Duchową Adopcje Dziecka Poczętego.

5.      Do środowej Mszy św. która o 17.30 odprawiamy jako zbiorowa możemy dołączać intencje o których sobie przypominamy, czy czasami los je wyznacza a nie ma już możliwości by odprawić jako osobna Msze św.

6.      W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła. Zechcemy wspólnie rozważać tajemnice wielkanocne – zaczynamy o godz.16.45.

7.      Przyszła niedziela to również  Niedziela Biblijna, rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

8.      Zapraszamy do lektury prasy kat.

9.      Dziękujemy za ofiary . W ostatnim czasie zakupiliśmy : ornat, instrument muzyczny dla zespołu oraz uzupełniliśmy - rozbudowaliśmy  przenośne nagłośnienie procesyjne.

 

Wielkanoc 2024

 

1.      Przeżywamy Oktawę Wielkanocy, która jest naszym świętowaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy w tym tygodniu do uczestnictwa w codziennej Eucharystii. Słowo Boże będzie nas karmić opisami spotkań Zmartwychwstałego z uczniami - co przez codzienną liturgie staje się naszym udziałem. Szczególnym spotkaniem jest też codzienna, osobista adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.      Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia – codziennie o godzinie 15.00.

3.      W każdą środę do Mszy zbiorowej o 17.30 możemy dołączać swoje aktualne intencję.

4.      W piątek nie obowiązuje post, bo świętujemy Zmartwychwstanie. Jest to pierwszy piątek M-ca. W piątek Msze św. w godz. 6.30 ; 7.00; 16.00; 17.30- spowiedź 30 min. wcześniej.

5.      Adoracja całonocna rozpocznie się po Mszy wieczorowej. Adoracja w ciszy do godz.22.00 :  Akcja Katolicka do godz.19.00. Od godz  19.00 adoracja Przyjaciół Oblubieńca; następnie od godz.20.30 adoracja Domowego Kościoła.  Animatorów tych wspólnot prosimy o rozpisanie poszczególnych godzin . O rozpisanie  godzin adoracji nocnej po godz.22.00  prosimy LM.

6.      W pierwszą sobotę adoracja do godz.20.00. Chorych z comiesięczną wizytą odwiedzimy w pierwszą sobotę maja.

7.      Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia.

8.      Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na KUL.

9.      Zapraszamy do lektury prasy.

 

Ogłoszenia

Niedziela Palmowa 

24.03.2024r.

 

1.      Obchodzimy niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień.

Gorzkie Żale godz.15.30 .

2.      Z powodu prac nad elementami konstrukcji dekoracji świątecznej, jutro wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie dopiero ok. południa.

3.      Jutro po Mszy wieczorowej zapraszamy wszystkich, którzy chcą mieć swój udział w przygotowaniu dekoracji wielkanocnej. Także jutro po Mszy, w kościele będzie spotkanie przedstawicieli wszystkich wspólnot, którzy chcą mieć swoją godzinę w czasie adoracji nocnej w Wielki Piątek.

4.      Chorych z kapłańską posługą chcemy odwiedzić w środę od godz. 8.00. Zgłoszenia w zakrystii.

5.      Z racji na Wielki Tydzień Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie obchodzona 8 kwietnia.

6.      Przed nami szczyt Roku Liturgicznego – święte Triduum Paschalne. Będziemy je sprawować wg następującego porządku;

- Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz 17.30 następnie adoracja przy

„Ciemnicy” do godz. 21.00

 

-Wielki Piątek - liturgia Ciemnej Jutrzni: godz.7.00; Droga Krzyżowa godz.15.00

następnie rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Wielkiego Piątku godz., 16.00 – całonocna adoracja p. Grobie Bożym

 

- Wielka Sobota– liturgia Ciemnej Jutrzni: godz.7.00, poświecenie pokarmów; co pół

godziny od godziny 8.00 do 13.00 Spowiedź w Wielką Sobotę od godz. 8.15 do 12.30

 

- Liturgia Wigilii Paschalnejrozpocznie się o godz. 20.00 –przynosimy świece – po

Liturgii adoracja Chrystusa Zmartwychwstałego o  godz. 23.00  uwielbienie Zmartwychwstałego Pana ze śpiewem zespołu Kanaan: godz. 23.30 zakończenie adoracji.

 

- Procesja Rezurekcyjnagodz. 6.00 następnie Msza św.

- Zmartwychwstanie Pańskie -Msze św. o godz. (Rezurekcja; nie ma Mszy o godz. 8.30)

następnie godz. 10.00; 11.30; 13.00; 16.00.

7.      W Wielki Piątek miejska Droga Krzyżowa wyruszy z par. Wniebowzięcia do Sanktuarium św. M. Magdaleny – początek o godz.20.00.

8.      W poniedziałek Wielkanocny niedzielny porządek Mszy św.

9.      Dziękujemy za ofiary na dekoracje świąteczną i ofiary indywidualne.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

 

Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2024r.

1.      Dziękujemy Bogu za dar rekolekcji. Dziś Gorzkie Żale godz.15.30.

2.      Od dzisiaj Wielki Post przybiera charakter pasyjny. Zgodnie z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.

3.      Odpowiadając na wezwanie Episkopatu Polski od 16 III trwamy w nowennie modlitwy w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Formułe nowenny, jak też codzienne intencje szczegółowe znajdziemy w gablocie. Wspólnotowo w kościele modlimy się –dziś po Gorzkich Żalach – na co dzień po Mszy sw. wieczorowej.

4.      W poniedziałek i wtorek z racji na spowiedź rekolekcyjną w parafii sw. JPII; będzie utrudniony dostep do kancelarii.

5.      We wtorek uroczystość św. Józefa : Msze św. 6.30; 10.00; 16.00; 17.30.

6.      Pamiętajmy o drodze krzyżowej: dzieci w środę o 16.30; natomiast w piątek o 16.45 i 18.15.

7.      Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Odbędzie się obrzęd poświęcenia palm.

8.      W Wielki Poniedziałek po Mszy wieczorowej planujemy prace przy świątecznej dekoracji kościoła – już dziś zapraszamy do pomocy.

9.      Dziękujemy za dzisiejsze ofiary inwestycyjne. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego i świąteczną dekoracje.

10.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

Ogłoszenia

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.24r.

1.      Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Niedzieli Radości „Laetare”. Symbolem tego są różowe ornaty, w które dziś są ubrani celebransi. Dziś Gorzkie Żale o godz.15.30.

2.       Dziś rozpoczynamy nowennę ku czci św. Józefa – nowenna przed Msza o 6.30.

3.      Dziś spotkanie dla rodziców oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – zapraszamy na Msze o godz. 16.00 – po Mszy spotkanie – młodzież w kościele ,rodzice w sali.

4.      Z racji na spowiedź rekolekcyjną w parafiach dekanatu – kancelaria parafialna w pn. i wt. będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszach św.

5.      Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem.  - Droga Krzyżowa dla dzieci w środę przed południem (rekolekcje)

- Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 15.15 (rekolekcje)

- Droga Krzyżowa dla młodzieży i pracujących w piątek o godz.18.30

6.      W czwartek rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Artur Schodzinski. Program rekolekcji jest następujący.  Codziennie Msze św. w godz. 6.30; 9.00; 10.30 (dla młodzieży LO); 12.00 (dla szkoły Nr.5) 16.00 i 17.30. Spowiedź w piątek i sobotę od godz. 8.30, pół godziny przed Mszą św.

7.      Wychodząc z kościoła ofiarą złożoną do puszki możemy wesprzeć KRZ.

8.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Za tydzień trzecia niedziela m-ca. – ofiary przeznaczamy na inwestycje.

 

 

OGŁOSZENIA

III Niedziela Wielkiego Postu

03 III 2024 r.

 

1.      Dziś przypada III Niedziela Wielkiego Postu. Dziś o godz.15.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Jest to I Nd.Mca – zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach. Dziękujemy Kołom Żywego Różańca za coroczne ofiary złożone na Misje.

2.      W poniedziałek po Mszy wieczorowej wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na adoracje krzyża.

3.      Rodzice dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii mają swoje spotkanie w czwartek.

4.      Droga Krzyżowa: dla dzieci w środy o godz.16.30 - Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek  o godz. 16.45 i 18.15 – młodzież.

5.      Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony 16 czerwca . Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy na krótkie spotkanie w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy do Sali Duszpasterskiej.

6.      15 Marca (Piątek) o godzinie 19:00 w Sanktuarium Marii Magdaleny w Biłgoraju odbędzie się EDK (Ekstremalna Droga Krzyżowa) dla osób z niepełnosprawnościami. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 19 a po Mszy udamy się w trasę 14 kilometrową przez Biłgoraj i zakończymy ją wracając do Sanktuarium Marii Magdaleny. Serdecznie Zapraszamy wszystkich do udziału!  Wolontariusze mile widziani!

7.      Są już dostępne wielkanocne paschaliki Caritas – niech będą znakiem do symbolicznej jałmużny wielkopostnej.

8.      Dziękujemy za ofiary na Kwiaty do Grobu Bożego .

9.      Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

 

OGŁOSZENIA

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 II 2024r.

 

1.      Dziś przypada II Niedziela Wielkiego Postu. W Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

2.      Dziś o godz.15.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

3.      Wielki Post to czas rozważania tajemnic naszego zbawienia zapisanych w stacjach Drogi Krzyżowej. Porządek jest następujący;

a.       – Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o godz.16.30

b.      - Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 16.45

c.       - Droga Krzyżowa dla młodzieży i pracujących w piątek o godz.18.15

4.      W tym tygodniu przypada Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.

5.      W piątek Msze św. w godz. 6.30 ; 7.00; 16.00; 17.30- spowiedż 30 min. wcześniej. Adoracja całonocna rozpocznie się po Drodze Krzyżowej . Od godz  19.00 adoracja wspólnoty przyjaciół Oblubieńca; następnie od godz.20.30 adoracja Domowego Koscioła.  Animatorów tych wspólnot prosimy o rozpisanie poszczególnych godzin . O rozpisanie  godzin adoracji nocnej po godz.22.00  prosimy LM.

6.      Uwaga Małżonkowie! Wspólnota DK zaprasza wszystkich małżonków na Drogę Krzyzową, w piątek o godz. 18.15. Następnie zapraszamy na spotkanie do Sali Duszpasterskiej. Niech będzie to  okazja do wielkopostnej inwestycji w swoją rodzine , która starając się żyć wiarą, czuje  zaniepokojona natarczywym hałasem życia bezbożnego . Prosimy by małżonkowie przyszli razem.  Serdecznie zapraszając, życzymy wzajemnej odwagi w decyzji o przyjsciu. Ufamy że doświadczenie realnego bogactwa wiary wspierających sie a zwyczajnych małżeństw, stanie się naturalnym środowiskiem umocnienia w niełatwej codzienności.

7.      Legion Maryi zaprasza na Jerycho Różańcowe – zob.osobny tekst.

8.      W sobotę odwiedziny chory – od. godz.8.00 , zgłoszenia w zakrystii. W sobotę adoracja do godz.20.00 .

9.      Za tydzień pierwsza niedziela mca. O godz.15.30 nabożeństwo Gorzkie Żale. Zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie gorzkich żali.

10.  Dziękujemy za ofiary i zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

Ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2024r.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Dziś o godz. 15.30  Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

2. Wielki Post to czas rozważania tajemnic naszego zbawienia zapisanych w stacjach Drogi Krzyżowej. Porządek jest następujący;

– Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o godz.16.30 – rozdanie książeczek

- Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 16.45

- Droga Krzyżowa dla młodzieży i pracujących w piątek o godz. 18.15

3. Biuro Radia Maryja oferuje pomoc w rozliczaniu tzw. PIT – ów. Punkt będzie czynny w bibliotece parafialnej, w poniedziałki i czwartki od godz. 9.00 do 12.30. Punkt oferuje także pomoc w przekazaniu 1.5 % na dzieła powstałe p. Radiu Maryja.

4. Za tydzień, w drugą Niedzielę Wielkiego Postu – w Kościele powszechnym obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

5. Dziękujemy za ofiary indywidualne. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego przez co rozumiemy środki na przygotowanie świątecznej dekoracji.