piątek,

Podczas Mszy św.

Poniedziałek - Sobota:

rano podczas Mszy św.

wieczorem pół godz. przed Mszą św.

i podczas Mszy św.

Uroczystości i święta:

podczas Mszy św.

Piątek, II Tydzień Wielkiego Postu
Dzień Powszedni

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 II 2024r.

1.      Dziś przypada II Niedziela Wielkiego Postu. W Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

2.      Dziś o godz.15.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

3.      Wielki Post to czas rozważania tajemnic naszego zbawienia zapisanych w stacjach Drogi Krzyżowej. Porządek jest następujący;

a.       – Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o godz.16.30

b.      - Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 16.45

c.       - Droga Krzyżowa dla młodzieży i pracujących w piątek o godz.18.15

4.      W tym tygodniu przypada Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.

5.      W piątek Msze św. w godz. 6.30 ; 7.00; 16.00; 17.30- spowiedż 30 min. wcześniej. Adoracja całonocna rozpocznie się po Drodze Krzyżowej . Od godz  19.00 adoracja wspólnoty przyjaciół Oblubieńca; następnie od godz.20.30 adoracja Domowego Koscioła.  Animatorów tych wspólnot prosimy o rozpisanie poszczególnych godzin . O rozpisanie  godzin adoracji nocnej po godz.22.00  prosimy LM.

6.      Uwaga Małżonkowie! Wspólnota DK zaprasza wszystkich małżonków na Drogę Krzyzową, w piątek o godz. 18.15. Następnie zapraszamy na spotkanie do Sali Duszpasterskiej. Niech będzie to  okazja do wielkopostnej inwestycji w swoją rodzine , która starając się żyć wiarą, czuje  zaniepokojona natarczywym hałasem życia bezbożnego . Prosimy by małżonkowie przyszli razem.  Serdecznie zapraszając, życzymy wzajemnej odwagi w decyzji o przyjsciu. Ufamy że doświadczenie realnego bogactwa wiary wspierających sie a zwyczajnych małżeństw, stanie się naturalnym środowiskiem umocnienia w niełatwej codzienności.

7.      Legion Maryi zaprasza na Jerycho Różańcowe – zob.osobny tekst.

8.      W sobotę odwiedziny chory – od. godz.8.00 , zgłoszenia w zakrystii. W sobotę adoracja do godz.20.00 .

9.      Za tydzień pierwsza niedziela mca. O godz.15.30 nabożeństwo Gorzkie Żale. Zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie gorzkich żali.

10.  Dziękujemy za ofiary i zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2024r.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Dziś o godz. 15.30  Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

2. Wielki Post to czas rozważania tajemnic naszego zbawienia zapisanych w stacjach Drogi Krzyżowej. Porządek jest następujący;

– Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o godz.16.30 – rozdanie książeczek

- Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 16.45

- Droga Krzyżowa dla młodzieży i pracujących w piątek o godz. 18.15

3. Biuro Radia Maryja oferuje pomoc w rozliczaniu tzw. PIT – ów. Punkt będzie czynny w bibliotece parafialnej, w poniedziałki i czwartki od godz. 9.00 do 12.30. Punkt oferuje także pomoc w przekazaniu 1.5 % na dzieła powstałe p. Radiu Maryja.

4. Za tydzień, w drugą Niedzielę Wielkiego Postu – w Kościele powszechnym obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

5. Dziękujemy za ofiary indywidualne. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego przez co rozumiemy środki na przygotowanie świątecznej dekoracji.