Poniedziałek, XXXII Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Tydzień Biblijny 19-26.04.2015

Już po raz siódmy w polskim Kościele przeżywaliśmy Tydzień Biblijny. W tym roku prowadziły nas słowa Jezusa z Mk 1,15: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Nasza parafia po raz trzeci żywo zaangażowała się w tę inicjatywę. W III Niedzielę Wielkanocną gościliśmy ks. dra Wojciecha Węgrzyniaka z Krakowa, który zachęcał nas do lektury słowa Bożego. Przez cały tydzień trwał Maraton Biblijny, którego treścią były listy św. Pawła: do Rzymian oraz 1 i 2 do Koryntian. Również każdego dnia wsłuchiwaliśmy się w słowo Boże rozważając je w czasie homilii na wieczorowej Eucharystii, skupiając się przede wszystkim na początkach działalności Kościoła opisanej przez św. Łukasza w Dziejach Apostolskich. Aby jeszcze bardziej przybliżyć biblijne realia został zorganizowany pokaz zdjęć z Ziemi Świętej, która często bywa nazywana "Piątą Ewangelią". Tradycyjnie odbywały się również spotkania Kręgów Biblijnych dla młodzieży i dla dorosłych.