Sobota, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika

Bierzmowanie 27.05.2013 r.

W poniedziałek 27 maja br. po raz pierwszy gościliśmy w naszej parafii, mianowanego w czerwcu zeszłego roku przez Ojca Świętego Benedykta XVI, pasterza Kościoła zamojsko - lubaczowskiego bpa Mariana Rojka. Ksiądz biskup przybył do nas, aby udzielić sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej uczniom trzecich klas gimnazjów z terenu naszej parafii. Zacnego gościa przywitali rodzice, sami bierzmowani, a także ks. proboszcz Stanisław Budzyński. Ks. biskup w homilii przypomniał zgromadzonym w "Kościółku", że dary, które otrzymujemy podczas bierzmowania wymagają nieustannej współpracy z łaską Bożą, aby mogły się rozwijać i istotnie wpływać na życie chrześcijanina. Na zakończenie Mszy Świętej ks. bp poprowadził nabożeństwo majowe i udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.