piątek,

Piątek, III Tydzień Wielkanocny

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego 18.05.2013 r.

Jak Polska długa i szeroka zeszłej nocy, tj. 18.05 odbywały się czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego. Takie modlitewne spotkanie miało miejsce również w naszym "Kościółku". Rozpoczęło się ono o 22.00 od wystawienia Najświętszego Sakramentu. Trwając przy Panu Jezusie w monstrancji wypraszaliśmy dary Ducha Świętego dla wszystkich obecnych, ale także dla tych, których przynieśliśmy w naszych sercach. Był to czas radosnego wychwalania Boga przepełniony śpiewem, który poprowadził nasz parafialny zespół "Kanaan", a także zaproszeni goście. Kulminacyjnym momentem adoracji było zasypanie przez zgromadzonych rozżarzonych węgli wonnym kadzidłem. Unoszący się dym symbolizował naszą modlitwę o dary Ducha Świętego. O 24.00 odprawiona została uroczysta Msza święta. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej modlitwy.