Czwartek, XXVIII Tydzień zwykły
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Wyprawa Otwartych Oczu 11.05.2013 r.

Jak co roku, w maju jest organizowany "Wytrzeszcz", czyli Wyprawa Otwartych Oczu dla wszystkich oaz. W tym roku także wybraliśmy się pełnym autobusem, by pomodlić się, pobawić, i spotkać przyjaciół z rekolekcji wakacyjnych. O 9 rano wyruszyliśmy spod Kościółka do Trzepietniaka, by później pieszo wśród pięknych widoków Roztocza dojść do Górecka Kościelnego. Każdy rejon miał swój własny szlak. Jak ogromna była radość podczas spotkania wszystkich przy kaplicy na wodzie, gdzie nie miały końca uściski i moczenie nóg. O 11.30 rozpoczęło się przygotowanie do Eucharystii, a o 12.00 rozpoczęliśmy ją pieśnią do Ducha Świętego. Po wyczerpującym ranku przyszedł czas na ulubiony przez wszystkich Oazowiczów BIGOS!! Wszyscy razem rzucili się na dostawców i z uśmiechniętymi buziami wcinali aż do wyczyszczenia talerzy. Po wspólnym posiłku, nadszedł czas na koncert. Zespół La Palotina grał alternatywne utwory, które pobudziły wszystkich do wspólnej zabawy. Po Litanii do Matki Bożej, trzeba było się niestety pożegnać i wrócić do domów. Mimo wyczerpania, podczas powrotu mieliśmy siły na bitwę muzyczną w autobusie, która zakończyła się remisem.