piątek,

Piątek, III Tydzień Wielkanocny

Maraton Biblijny 13/14.04.2013 r.

Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Odpowiedzią naszej parafii na tę ogólnopolską inicjatywę jest zorganizowanie parafialnego Tygodnia Biblijnego, na który złoży się kilka nabożeństw, związanych z Pismem Świętym. Pierwszym z nich był Maraton Biblijny, czyli przeczytanie czterech ewangelii przez kapłanów pracujących w parafii, gościa specjalnego ks. dra hab. Henryka Drawnela z KUL JP II, różne osoby z terenu naszego miasta, m.in. pana burmistrza Janusza Rosłana, pana przewodniczącego Rady Miasta Mariana Klechę, przedstawicieli starostwa powiatowego na czele z panem wicestarostą Stanisławem Schodzińskim, pana wicedyrektora Liceum im. ONZ Andrzeja Łokaja, pana dyrektora Gimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi Królowej Macieja Buczka, panie katechetki uczące w szkołach mieszczących się na terenie naszej parafii oraz członków wszystkich grup i wspólnot istniejących przy "Kościółku". Maraton, który rozpoczęliśmy o 18.45 zakończył się o 4.30 nad ranem, a więc Ci, którzy wytrwali do końca z całą pewnością mogą powiedzieć, że był to spory wysiłek fizyczny i nazwa jest adekwatna do wydarzenia. Dla wszystkich, którzy zawitali w tym czasie do naszej świątyni przygotowany został, przez ludzi wielkiego serca i życzliwości, poczęstunek, którym można się było delektować w czasie oglądania zdjęć z Ziemi Świętej i wystawy tekstów biblijnych w różnych językach. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zrealizowania tego wielkiego dzieła. Serdecznie zapraszamy na kolejne nabożeństwa związane z obchodami Tygodnia Biblijnego w "Kościółku".