Wtorek, XXV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Święto Patronalne Ruchu Światło - Życie 8.12.12 r.

8.12.2012r. w zamojskiej Katedrze odbyło się, jak co roku, Święto Patronalne Ruchu Światło- Życie. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu oazowiczów, nie tylko ze względu na obchodzoną tego dnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest patronką Ruchu. Również tego dnia osoby po I st. ONŻ wstępują na drogę deuterokatechumenatu, czyli świadomego i dojrzałego odnowienia sakramentu chrztu świętego. Święto Patronalne rozpoczęło się konferencją, którą wygłosił ks. Mariusz Skakuj, którą zakończyła prezentacja o życiu znanych świętych. Następnie odbyła się wspólnie przeżyta Eucharystia, podczas której kazanie wygłosił bp Mariusz Leszczyński. Ku radości nie tylko najmłodszych na nasze Święto z wizytą przybył także święty Mikołaj ze słodkim prezentem… Nie zabrakło również Agape – uczty miłości, po której miało miejsce nabożeństwo deuterokatechumenatu. Z naszej parafii przystąpili : Joanna Skubisz, Karolina Skrok, Jagoda Kłosek, Martyna Pluta, Michalina Garbacka, Karolina Żurek, Kamila Osuch oraz Grzegorz Lipski. Na koniec wszyscy odśpiewali pieśń „ Zjednoczeni w Duchu” i po długich pożegnaniach wrócili do domów.