Wyszukiwanie

Msze św.

Niedziela

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00

Poniedziałek - Sobota

6:30, 7:00 i 17:30

Święta

Niedziela, III Tydzień Adwentu
Rok C, I
Trzecia Niedziela Adwentu

Skrzynka intencji

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
317702

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu, 9 grudnia 2018 r.

I. W tym tygodniu:

 1. By owocnie przeżyć Adwent zapraszamy na Msze roratnie, które będą celebrowane od poniedziałku do piątku o 17:30 a w soboty o 6:30. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w roratach poprzez przynoszenie ze sobą lampionów.
 2. W środę Nowenna do MBNP o 17:00. Jest to także 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Okolicznościowa akademia w Sanktuarium św. Marii Magdaleny.
 3. W czwartek w liturgii wspominamy św. Łucję - patronkę okulistów i osób z chorobami oczu.
 4. W piątek wspominamy św. Jana od Krzyża, mistyka i odnowiciela zakonu karmelitów. Tego dnia Msza święta i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie rozpoczną się o 17:30. Będzie z nami modlił się o. Pacyfik. 

 

II. Za tydzień

 1. Taca będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.
 2. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli o godz. 15.30.  Następnie Msza św. w intencjach zbiorowych i ucałowanie relikwii świętego męczennika.
 3. W niedzielę rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, która będzie celebrowana każdego dnia po wieczornej Eucharystii.
 4. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. 
 5. W następną niedzielę w naszej parafii będzie kiermasz świąteczny przygotowany przez Zespół Szkół Specjalnych z Biłgoraju. Kupując ozdoby świąteczne wspomagamy działanie tej szkoły. 


III. Inne:

 

 1. Są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom prowadzonego przez „Caritas”. Świece są do nabycia w zakrystii, przed kościołem i księgarni. 
 2. 2. Bóg zapłać za ofiary na kościół: Bezimienne-300 zł, 100 zł, Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca - 1250 zł 
 3. Na terenie parafii opłatki roznoszą osoby z Legionu Maryi, Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca i Akcji Katolickiej. Mają oni karty identyfikacyjne. Uwaga na oszustów. 
 4. Ogłoszenie Ks. Dziekana: W przedświątecznym czasie wzmaga się niepokojące zjawisko wykorzystywania przez oszustów naszej wrażliwości na biedę i ludzką krzywdę. Ostrzegamy przed osobami i firmami, które proszą o wsparcie na chore dzieci, czy też Katolickie Liceum w Biłgoraju. Co jest niezgodne z prawdą. Zwiększmy naszą czujność i przyjrzyjmy się takim praktykom.   
 5. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich „Niedzieli”, „Przewodnika katolickiego” i „Gościa Niedzielnego”. Jest dostępny „Katolicki Głos z Biłgoraja”.