niedziela,

Liczba wyświetleń:

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 04.07.2016.-11.07.2016

Dzień 1 – 04.07.2016

Wyjazd z Biłgoraja i transfer na lotnisko Chopina w Warszawie.

Przylot na lotnisko Ben Gurion w Tel Awiwie (), spotkanie z przewodnikiem, przejazd do Tyberiady. Jeśli czas pozwoli, zwiedzanie Hajfy, Klasztoru Stella Maris i groty proroka Eliasza.

Obiadokolacja i nocleg w Hotelu Restal w Tyberiadzie.

Dzień 2 -05.07.2016

Po śniadaniu wyjazd do Kany Galilejskiej, zwiedzanie kościoła, gdzie Jezus przemienił wodę w wino - miejsca, gdzie Jezus dokonał pierwszego publicznego cudu.

Następnie przejazd autokarem do Nazaretu; zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, Studni Maryi i pobliskiej Synagogi.

W drodze powrotnej do Tyberiady: Góra Tabor, zwiedzanie Kościoła Przemienienia, oraz miejsca, gdzie prorok Eliasz wytracił proroków pogańskiego boga Baala. Z góry Tabor będzie doskonała możliwość obejrzenia Doliny Jezreel.

Obiadokolacja i nocleg w Hotelu Restal w Tyberiadzie.

Msza św. w Bazylice Zwiastowania.

Dzień 3 – 06.07.2016

Po śniadaniu rejs po Morzu Galilejskim, następnie zwiedzanie Kafarnaum, gdzie znajduje się dom św. Piotra oraz synagoga, w której nauczał Chrystus.

Następnie przejazd do Tabghi, zwiedzanie kościoła rozmnożenia ryb i chleba oraz zwiedzanie pobliskiego Kościoła Prymatu św. Piotra; Następnie Góra Błogosławieństw (miejsce Kazania na górze).

Kolacja i nocleg w Hotelu Pasterzy (the Shepherd Hotel) w Betlejem.

Msza św. na Górze Błogosławieństw.

Dzień 4 – 07.07.2016

Rano tuż po śniadaniu zwiedzanie Bazyliki Narodzenia, Kaplicy św. Hieronima, Groty Mlecznej oraz Pola Pasterzy w Biet Sahour.

Kolejno zwiedzanie Ein Karem, Kościoła Nawiedzenia i Kościoła św. Jana Chrzciciela.

Kolacja i nocleg w Hotelu Pasterzy (the Shepherd Hotel) w Betlejem.

Msza św. w Bazylice Narodzenia.

Dzień 5 – 08.07.2016

Wcześnie rano Msza św. w Grobie Pańskim.  Po mszy św. śniadanie. Po śniadaniu spacer po Starym Mieście w Jerozolimie. Począwszy od Placu Świątynnego zwiedzanie Ściany Zachodniej, Meczetu Al. Aqsa, Kościoła św. Anny, Sadzawki Betezda.

Następnie przejście Via Dolorosa do Kościoła Biczowania, Ecce Homo i na koniec Bazylika Grobu Pańskiego.

Kolacja i nocleg w Hotelu Pasterzy (the Shepherd Hotel) w Betlejem.

Msza św. w Grobie Pańskim.

Dzień 6 – 09.07.2016

Po śniadaniu zwiedzanie Góry Oliwnej, widok panoramiczny na Jerozolimę. Na Górze Oliwnej zwiedzanie meczetu Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit oraz ogrody i Kościół Getsemani.

Następnie zwiedzanie Góry Syjon i kościoła św. Piotra in Gallicantu, Wieczernika i Kościoła Zaśnięcia NMP.

Kolacja i nocleg w Hotelu Pasterzy (the Shepherd Hotel) w Betlejem.

Msza św. w Kościele Narodów.

Dzień 7 – 10.07.2016

Po śniadaniu przejazd do Betanii i zwiedzanie grobu Łazarza. Stamtąd przejazd do Jerycha i zwiedzanie starożytnego miasta, panorama Góry Kuszenia.

Następnie podróż do Qumran, tam zwiedzanie widok na groty z Klasztoru Esseńczyków, Jaskini Zwojów Papirusowych, przejazd nad Morze Martwe.

Msza św. w Betanii.

Dzień 8 – 11.07.2016

Rano czas wolny, zwiedzanie Abu Gosh i przejazd na lotnisko Ben Gurion w Tel Awiwie

Przylot do Warszawy i powrót do Biłgoraja

Przewodnikiem grupy będzie ks. Marcin Pudo mieszkający i studiujący w Jerozolimie;

Cena pielgrzymki 700 $ + 1550 zł(dopłata do pokoju jednoosobowego 180$)

Cena obejmuje: noclegi w pokojach dwuosobowych, wyżywienie: śniadanie + obiadokolacja, opieka przewodnika i księdza, ubezpieczenie, bilety wstępu, przejazdy autokarowe; cena obejmuje transfer na lotnisko do Warszawy jak również powrót do Biłgoraja

Potwierdzeniem wyjazdu jest dokonanie zapisu na adres email: xkrystianmalec@wp.pl    jak również pod nr tel. 723 081 000 oraz wpłata zaliczki min. 250 zł oraz min 100$;

Uwaga: Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy, biorąc pod uwagę datę przylotu do Izraela; sporo cennych informacji możemy znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Wszelkie zapytania można kierować na adres email: jak również pod nr tel. 723 081 000 - x. Krystian Malec

Osoba odpowiedzialna za pielgrzymkę

Ks. Krystian Malec