Wtorek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni

VI Niedziela Wielkanocna (21 maja 2017 r.)

I. Dziś:

1. Komunia święta rocznicowa dla dzieci klas czwartych na Eucharystii o godz. 10:00.
2. Ofiary, które składamy na tace są przeznaczone na budujący się kościół w parafii Matki Bożej Bolesnej w Wólce Panieńskiej. Dziękujemy ks. proboszczowi Janowi Cielicy za głoszone dziś słowo Boże i wspólną modlitwę.

II. W tym tygodniu:

1. Nabożeństwa majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Eucharystią.
2. Próby dla kandydatów do bierzmowania we wtorek, czwartek i sobotę po wieczornej Eucharystii.
Spowiedź dla bierzmowanych ich rodziców wpiątek o 16:00.
3. Poniedziałek, wtorek i środa to dni modlitw o urodzaje. Po wieczornej Eucharystii procesja dookoła kościoła i modlitwy.
4.
We wtorek od 13:00 do 17:00 w pomieszczeniu Szkoły Podstawowej Nr 1 na ul. 3-go Maja będzie wydawana żywność dla potrzebujących. Kto chciałby skorzystać z tej pomocy powinien zgłosić się jutro do MOPS lub GOPS w celu wydania upoważnienia. Szczegółowe informacje na ulotkach pod chórem.
. W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Za jej wstawiennictwem będziemy modlić się za Kościół w Chinach, za naszych braci i siostry w wierze, którzy nie mogą swobodnie przyznawać się do Chrystusa, gdyż grożą im za to sankcje.
. W piątek obchodzimy dzień matki. Zachęcamy aby do życzeń dołożyć także prezent duchowy, tj. modlitwę i komunię świętą przyjętą w intencji naszych mam. Tego dnia wspominamy także św. Filipa Nereusza i rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7. W piątek pielgrzymka matek dzieci niepełnosprawnych do sanktuarium w Krasnobrodzie. Msza o 10:00.

8. Pielgrzymka Legionu Maryi do Radecznicy odbędzie się w sobotę. Wyjazd o 8:30. Zapisy w księgarni.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Będziemy obchodzić wniebowstąpienie Pańskie.

2. Na Mszy św. o 13:00 Ks. Bp Mariusz Leszczyński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Pozostałe Msze św. o 7:00, 8:30, 10:00, 11:00 i 16:00.

3. Dzień skupienia dla zelatorów i chętnych członków Kół Żywego Różańca naszego dekanatu w sanktuarium Św. Marii Magdaleny. Początek o 17:00.

IV. Pozostałe ogłoszenia:

1. Pielgrzymka chorych do Krasnobrodu odbędzie się 31 maja. Wyjazd z naszej parafii o 8:30. Zapisy w księgarni.

2. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 3 czerwca. Wyjazd o 4:30, powrót po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w parafii Marii Magdaleny.

3. W księgarni można nabywać wejściówki na rekolekcje „Jezus na Wschodzie”, które odbędą się 26 sierpnia w Zamościu. Poprowadzą je ojcowie z Przymierza Miłosierdzia: ojcowie Enrique i Antonello.