Piątek, II Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni

Niedziela Miłosierdzia Bożego

23 kwietnia 2017 r.

I. W dniu dzisiejszym:

1. Obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Godzina Miłosierdzia od 15:00 do 16:00. Po Mszy św. ucałowaniem relikwii zakończymy obchód Miłosierdzia Bożego. Skorzystajmy także z daru odpustu zupełnego.

2. Bóg zapłać za ofiary na tace, przeznaczone na inwestycje parafialne.

3. Spotkanie obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców o 16:00.

4. Przy naszym kościółku kwestują przedstawiciele hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

5. Po raz ostatni jest dzisiaj z nami diakon Tomasz, który odbywał w naszej parafii praktyki duszpasterskie. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji, aby dobrze przygotował się do posługi kapłańskiej.

6. Odpust ku czci Bożgo Miłosierdzia w Harasiukach.

II. W tym tygodniu:

1. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy obchodzili przeniesioną z dzisiejszego dnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

2. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty.

3. W piątek wspominamy św. Ludwika Marię Grignion de Montfort, patrona Legionu Maryi.

4. W sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora Kościoła i patronki Europy. Tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

5. W sobotę na cmentarzu przy ul. Lubelskiej o 17:00 Różaniec, a o 17:30 Eucharystia o Boże Miłosierdzie dla zmarłych parafian.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Będziemy w naszej parafii orzeżywać odpust ku czci św. Jerzego. Msze św. o 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 suma odpustowa za parafian i o 16:00. Nie będzie Mszy św. dla dzieci o 13:00. Przez cały dzień słowo Boże będzie głosił ks. Krzysztof Grzesiak, a sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Jerzy Tworek, dziekan z Tarnogrodu. Przygotujmy się do odpustu parafialnego poprzez spowiedź sakramentalną, aby z czystym sercem skorzystać z daru odpustu, który możemy ofiarować za siebie, albo za dusze cierpiące w czyśccu.

2. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek na Caritas. Ofiary będą przeznaczone na pomoc dla syryjskich rodzin.

3. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny.

4. Za tydzień również imieniny Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka, pamiętajmy o modlitwie za niego.

IV. Pozostałe ogłoszenia:

1. W Niedzieli, Gościu niedzielnym i Przewodniku Katolickim artykuły na temat przeżywanego dziś święta Miłosierdzia Bożego.

2. Są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Zakopanego. Informacje przy księgarni.