Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły

16 Niedziela Zwykła w ciągu roku,

22 lipca 2018 r.

I. Dziś:

1. Dziękujemy za głoszone dziś słowo Boże ks. Franciszkowi Bednarowi.

2. Bóg zapłać za ofiary do puszek. Są one przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska. Z racji nadchodzącego wspomnienia św. Krzysztofa kierowców oraz ich pojazdy pobłogosławimy po Mszy św. o godz. 13.00.

3. Sumę odpustową w sanktuarium św. Marii Magdaleny dziś  o godz. 12 odprawi

J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński.

4. Nieszpory w naszym kościele dziś o 15.30.

II. W tym tygodniu:

1. Jutro obchodzimy święto św. Brygidy, patronki Europy, we wtorek wypada wspomnienie św. Kingi, w środę święto św. Jakuba Apostoła, zaś w czwartek wspomnienie rodziców NMP: św. Joachima i Anny. Obejmijmy w tym dniu serdeczną modlitwą naszych dziadków, żyjących i zmarłych.

2. W środę nowenna do MBNP o 17:00.

III. Pozostałe ogłoszenia:

1. 2 sierpnia wyrusza z Zamościa 36. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można już w zakrystii dokonywać zapisów. Szczegółowe informacje dotyczące pieszej pielgrzymki można odnaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.info.

Drugim punktem noclegowym dla pielgrzymów wyruszających z Zamościa będzie Biłgoraj. Przybędą oni pod kościół pw. Wniebowzięcia NMP 3 sierpnia (piątek) ok. godz. 18.00. Prosimy, aby odebrać stamtąd pielgrzymów na nocleg do swoich domów.

2. Zachęcamy do wzięcia udziału w internetowej zbiórce pieniędzy na zakup wózka elektrycznego dla Hani. Szczegóły akcji można odnaleźć na stronie internetowej: www.zrzutka.pl/wret3j

3. Przypominamy o gromadzeniu makulatury na zbiórkę misyjną.

4. Bóg zapłać za ofiary na kościół: w ub. niedzielę na potrzeby inwestycyjne zebraliśmy       7 tys. zł. Wpłynęła także ofiara z ul. Nadstawnej 30A – 300 zł.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kościółku są dostępne Niedziela, Gość niedzielny, Przewodnik Katolicki i lipcowy numer Katolickiego Głosu z Biłgoraja.