Dzisiaj jest

czwartek,
07 grudnia 2023

(341. dzień roku)

Sakramenty

Msze św.:

Niedziela

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00

Poniedziałek - sobota

6:30, 7:00 i 17:30

 

Spowiedź:

Niedziela:

Podczas Mszy św.

Poniedziałek - Sobota:

rano podczas Mszy św.

wieczorem pół godz. przed Mszą św.

i podczas Mszy św.

Uroczystości i święta:

podczas Mszy św.

Wyszukiwanie

Święta

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok B, II
Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła

Skrzynka intencji

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
590962

 Ogłoszenia 

Pierwsza Niedziela Adwentu

4 XII 2023

1.    Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się Nowy Rok Duszpasterski 2023/24.

2.    Pierwsza niedziela m-ca. Po Mszy o 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Dziś na Mszy św. o godz.16.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

3.    Msza św. z formularza o MB w Adwencie (Roratnia) z racji na dzieci  będzie sprawowana codziennie  o 17.30. Tu zapraszamy szczególnie dzieci.  Natomiast w adwentowe soboty, chcemy dać możliwość zasmakowania trudu adwentowego czuwania i wędrówki na uroczysta Msze św. Roratnia z kazaniem adwentowym, sprawowaną o godz. 6.00.

4.    Rekolekcje Adwentowe będą w dniach 14 - 16 XII.

5.    W poniedziałek po Mszy wieczorowej wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na wieczór uwielbienia.

6.    W najbliższą środę rozpoczynamy cykl adwentowych spotkań wg. tematów ADVENIRE;  GORĄCZKA ; TĘSKNOTA.  Chcemy by były to adwentowe przystanki, wobec przedświątecznego zabiegania, w niespokojnym świecie. Najbliższe spotkanie ze słowem, znakiem i osobistą adoracją będzie w środę; o godz. 18.15. Niech wszyscy czują się zaproszeni. W taki sposób jako parafia – czyli wspólnota wspólnot; chcemy  przygotować się do rekolekcji adwentowych i je niejako poszerzyć.

7.    Grudniowe spotkanie formacyjne rodziców dzieci, którzy przygotowują się do pierwszej komunii św. w środę  6 XII o godz.18.15 – tym razem w kościele.

8.    W czwartek modlimy się nabożeństwem Godziny Świętej – godz.16.30.

9.    W piątek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św. jest następujący; godz.6.30; 10.00; 16.00 i 17.30. Niepokalane Poczęcie to szczególny dzień, gdy o godz.12.00 upraszamy łaski dla siebie i całego świata: „Godzina Łaski” Zaplanujmy ten czas, tak by pierwsze pół godziny było na prywatną modlitwę w ciszy. Niech każdy o sobie samym przed Najświętszym Sakramentem w ciszy opowie Panu Jezusowi. Od 12.30 Natomiast możemy się włączyć w modlitwę wspólnotową.

10.        Na stoliku z prasą znajdziemy też formularze Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Chętnych do rozpoczęcia takiej modlitwy zapraszamy 8 XII na Msze św. o godz.16.00.

11.        Poświecenie medalików dla dzieci przed pierwszą komunią św. w piątek o godz.17.15.

12.        Rodziców którzy pragną modlić się za swoje dzieci w nowo powstałych Rożach Różańcowych zapraszamy 8 XII na Msze św. o godz.17.30 –Modlitwę zainaugurujemy uroczystym błogosławieństwem - po Mszy krótkie spotkanie organizacyjne.

13.        Za tydzień, w niedzielę 10 grudnia, puszka na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.. Uczniowie Zespołu Szkół specjalnych zapraszają nas na kiermasz przedświąteczny.

14.        Zapraszamy do lektury prasy - Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

15.        Za chwile poświecimy opłatki  – które  już dziś trafią  do naszych domów. Opłatek jest symbolem więzów rodzinnych –też  znakiem rodziny  parafialnej. Bardzo dziękuję LM za całodzienną posługę rozprowadzania opłatków po Mszach świętych. Przy tej sposobności zechcemy tez ewangelizować przez propagowanie różnych form pobożności. Pomogą nam w tym foldery które otrzymamy. Ofiary, które możemy złożyć p. tej okazji pomogą w okresie zimowym bilansować wydatki  na  energie elektryczną i ogrzewanie. Przy tej okazji bardzo prosimy by zwracać uwagę na zamykanie drzwi wejściowych – szczególnie w ciągu tygodnia gdy zachodzimy na modlitwę.