Sobota, XVI Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Ogłoszenia Duszpasterskie - 15 Niedziela Zwykła w ciągu roku, 16 lipca 2017 r.

I. Dziś:

1. Ofiary na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne. Bóg zapłać.

2. Dziś uroczystości odpustowe oraz Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim

3. Msza zbiorowa przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli o 16:00.

4. O godz. 18.00 Msza święta w Sanktuarium św. Marii Magdaleny z racji 20. rocznicy powstania Biura Radia Maryja i 10. rocznicę powstania Koła Przyjaciół Radia Maryja. Następnie konferencja pod ks. prof. Tadeusza Guza i prof. Mirosława Piotrowskiego, europosła.

II. W tym tygodniu:

1. W czwartek wspominamy bł. Czesława, kapłana i duchowego syna św. Dominika.

2. W sobotę święto św. Marii Magdaleny. Uroczystości odpustowe w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Tam Msze św. o 7:30, 9:00, 10:30. Sumie odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył arcybiskup Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. O 18:00 Msza św. zbiorowa. O godz. 11:00 wyruszy pielgrzymka piesza do Sanktuarium. Gromadzimy koło przedszkola przy ul. Piłsudskiego (bez zapisów). 3. Z racji odpustu duszpasterze sanktuarium św. Marii Magdaleny zapraszają na koncert zespołu „NieMaGoTu” w sobotę o 19:30 na terenie sanktuarium.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

2. Zbiórka do puszek na MIVA Polska, organizację, która finansuje zakup środków transportu dla misjonarzy.

IV. Pozostałe ogłoszenia:

1. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Każdy z nas nosi w sercu różne prośby i dziękczynienia. Warto zanieść je w modlitwie na Jasną Górę i doświadczyć przemiany duchowej poprzez trud pielgrzymowania. Cała „Ziemia biłgorajska” podczas pielgrzymki będzie szła własną grupą. Zapisy w kancelarii parafialnej. Jak co roku można przekazywać ofiary na Fundusz Pielgrzymkowy.

2. Pielgrzymów będziemy gościć w naszej parafii 3 sierpnia. Zachęcamy parafian do przyjmowania pątników do swoich domów.

3. Powoli przygotowujemy się do nawiedzenia krzyża papieskiego św. Jana Pawła II w naszej parafii. Krzyż będzie u nas w dniach 18-19 sierpnia. Natomiast trzy dni przed 15-16-17. sierpnia rozpoczną się rekolekcje przygotowujące do nawiedzenia. Poprowadzi je ks.  Tomasz Źwiernik.

4. W księgarni można nabywać wejściówki na rekolekcje „Jezus na Wschodzie”, które odbędą się 26 sierpnia w Zamościu.

5. Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienna 100 zł

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są u nas dostępne Niedziela, Gość niedzielny i Przewodnik katolicki.

7. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw.