Poniedziałek, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

33 Niedziela w ciągu roku, 19 listopada 2017 r.

I. Dziś:

1. Dziś obchodzimy I-wszy Światowy Dzień Ubogich. Chcemy odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka i w drugim potrzebującym człowieku dostrzec cierpiącego i potrzebującego Chrystusa.

2. Bóg zapłać za ofiary na tace przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne. Dziękujemy także obecnemu wśród nas diakonowi Marcinowi Serafinowi z parafii Zesłania Ducha Świętego z Krasnobrodu za wygłoszone Słowo.

3. Po mszy o 8.30 - dzień skupienia dla narzeczonych.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii po Mszy św. o 13:00.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców rozpocznie się Mszą św. o 16:00.

II. W tym tygodniu:

1. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe w intencji zmarłych na tygodniu o 17:00, w niedziele o 15:30.

2. Jutro wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, jednego z przywódców powstania styczniowego, karmelity.

3. We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. O 16:45 zapraszamy na różaniec wypominkowy za zmarłych nauczycieli i pracowników naszego Liceum Ogólnokształcącego.

4. W środę wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. O 16:30 Nowenna do Matki Bożej, następnie różaniec wypominkowy, a o 17:30 Msza św. w intencjach zbiorowych.

5. Zapraszamy w czwartek na kolejną z homilii wyjaśniających obrzędy Mszy św. podczas wieczornej Eucharystii.

6. W piątek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.

III. Za tydzień

1. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej.

2. Będzie z nami ks. Dariusz Komadowski, misjonarz pracujący w Abchazji. Można będzie wesprzeć go ofiarami do puszek.

3. Ofiary zbierana na tace będą przeznaczone na inwestycje parafialne.

4. W przyszłą niedzielę przypada także odpust w parafii Chrystusa Króla. Suma o 12:00.

5. Biłgorajskie Centrum Kultury, chór „Echo” oraz chóry parafialne zapraszają na Koncert Cecyliański Muzyki Chóralnej w przyszłą niedzielę o 13:00 w sanktuarium św. Marii Magdaleny.

IV. Inne:

1. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli we wczorajszej akcji charytatywnej „Dzień Jesiennego Liścia” w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego.

2. Przypominamy, że w naszym kościele można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania na tygodniu podczas Mszy o 6:30 i 7:00, od 11:00 do 12:00 oraz wieczorem od 17:00. W niedzielę spowiedź na początku każdej Mszy św.

3. W księgarni można uzyskać informacje o pielgrzymce do Włoch w dn. 28 kwietnia – 6 maja.

4. Do nabycia nowe numery prasy katolickiej: Gościa niedzielnego, Niedzieli oraz Przewodnika katolickiego. Jest także dostępny listopadowy numer Katolickiego Głosu z Biłgoraja.

5. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 70 zł z ul. Piłsudskiego 28.

6. Módlmy się o uświęcenie kapłanów i za całą naszą diecezję: Pod Twoją Obronę…