Środa, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

II Niedziela Zwykła w ciągu roku, 20 stycznia 2019 r.

1. Dziś:
  1. O godz. 14.00 w sali katechetycznej przy kościele św. Jana Pawła II spotkanie i konferencja ks. prof. Tadeusza Guza na temat „Misja Kościoła w Polsce w obliczu nowych i trudnych wyzwań”.
  2. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne.
  3. Panu Organiście Mariuszowi, z racji imienin składamy serdeczne życzenia wielu Bożych darów w pięknej muzycznej posłudze. Msza święta w Jego intencji będzie sprawowane we wtorek o 6.30.

II. W tym tygodniu:

1. W poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Jest to także Dzień Babci, we wtorek obchodzimy Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.
  2. W czwartek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy.
  3. W czwartek - opłatek Rady Parafialnej. Zapraszamy.
  4. W piątek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  5. W sobotę wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

III. Za tydzień:

1. W niedzielę, 27 stycznia, o godz. 13.00 będzie Msza święta, która rozpocznie spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Eucharystii będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Marian Rojek. Po Mszy świętej spotkanie w I LO im. ONZ.
    Msza święta za + Franciszka Raka będzie sprawowana o godz. 16.00.
  2. Ogłoszenie dla kandydatów do bierzmowania. W najbliższą niedzielę - 27 stycznia  w kościele Chrystusa Króla w Biłgoraju odbędzie się czuwanie młodzieży w łączności z ŚDM w Panamie. Obecność obowiązkowa, w zamian nie będzie spotkania formacyjnego w lutym. Spotkanie rozpocznie się o 14:00, w programie Msza święta oraz Uwielbienie.

IV. Inne:

1. W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Odwiedzimy następujące mieszkania:

• Jutro od 15:00 - ul. Nadstawna bloki 11, 24, 26, 48
  • We wtorek od 15:00 - ul. Nadstawna - blok 9 ( 2 księży), blok 8 ( 1 ksiądz), domy prywatne przy ul. Berka Joselewicza i Singera
  • W środę od 15:00 blok przy ul. Berka Joselewicza

Cały plan wizyty duszpasterskiej jest także dostępny w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej. Z racji kolędy kancelaria parafialna jest czynna wyłącznie w godzinach od 8:30 do 9:30.

3. Bóg zapłać za ofiary na kościół składane przy wizycie kolędowej   i te indywidualne.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są: „Katolicki Głos
z Biłgoraja”, tygodniki „Niedziela”, „Gość niedzielny” i „Przewodnik katolicki”. Jest do nabycia śpiewnik „100 piosenek na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Cena - 10 zł.