Wtorek, XXIV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

24 niedziela zwykła w ciągu roku, 17 września 2017 r.

I. Dziś:

1. Dziś przypada 78. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Modlitwą ogarniamy naszą Ojczyznę oraz kraje, w których panują wojny i zagrożone jest bezpieczeństwo. Niech krzyże, na które patrzymy będą zachętą do modlitwy za tych, którzy zginęli podczas wywózek na nieludzkiej ziemi, za tych, którzy nie mają swoich grobów.

2. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

3. Bóg zapłać za ofiary na tace przeznaczone na inwestycje parafialne.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej spowiedzi i Komunii św., odbędzie się po Mszy św. o 13:00.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców po Mszy św. o 16:00.

6. Spotkanie dla osób, które pielgrzymowały na Jasną Górę odbędzie się o 15:30 w sanktuarium św. Marii Magdaleny.

7. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Katolickie Radio Zamość.

8. Zbieramy podpisy poparcia projektu ustawy o zakazie zabijania nienarodzonych chorych dzieci, pt. „Zatrzymaj aborcję”. Ciekawe artykuły i wywiady na ten temat w Gościu niedzielnym.

9. We wrześniu zapraszamy w niedziele o 15:30 na Nieszpory.

II. W tym tygodniu:

1. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji solenizantów jutro o 18:30.

2. W środę wspomnienie św. Andrzej, kapłana i św. Paweł, kleryka. Obydwaj byli męczennikami koreańskimi, którzy zginęli w połowie XIX w.

3. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o 18:30, podczas której będzie można usłyszeć kolejną homilię wyjaśniającą obrzędy Mszy św.

4. W piątek 22 września, wspominamy bł. Bernardynę Jabłońską, albertynkę urodzoną w Pizunach k. Narola.

5. W sobotę wspominamy św. ojca Pio, kapłana i stygmatyka.

III. Inne:

1. Przychodnia Praktyka Lekarska Konsylium i Przychodnia Zdrowia w Biłgoraju zapraszają swoich pacjentów na bezpłatne badania morfologii krwi w piątek 22 września w ramach akcji „Profilaktyka po Lubelsku”. Badania odbędą się w godzinach 8:00 – 13:00. W ramach akcji istnieje możliwość zostania dawcą szpiku. Badanie jest bezpłatne. Zapraszamy.

2. Organizujemy wyjazdy autokarowe do kościołów stacyjnych na „Różaniec wokół granic” 7 października. Zapisy w księgarni. Szczegółowe informacje w tygodniku Niedziela.

3. W księgarni można się także zapisać na jednodniową pielgrzymkę do Zamościa, Krasnegostawu i Chełma. Szczegółowy plan i zapisy w księgarni.

4. Bóg zapłać za ofiarę na kościół: bezimienna 500 zł.

5. Do nabycia nowe numery prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa niedzielnego, Przewodnika katolickiego.

6. Wzywając wstawiennictwa Matki Bolesnej pomódlmy się w intencjach powierzanych przez pasterza diecezji: Pod Twoją Obronę…